Ogłoszenia

Lato w Teatrze


Napisał :   admin  dnia  10-08-2012 o godz: 12:40

„Zaczęło się od Bromby..”

Projekt „Lato w teatrze”  zostanie zrealizowany  we współpracy z Fundacją FURU.  Warsztaty odbędą się w terminie 30.07-12.08.2012 w Zawadce Rymanowskiej i Dukli w Beskidzie Niskim. Głównym celem jest realizacja projektu dla osób, które nie mają na co dzień możliwości uczestniczenia w podobnych wydarzeniach czy rozwijania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów swoich zainteresowań i talentów. Uczestnikami będą dzieci i młodzież ze wsi Zawadka Rymanowska oraz z pobliskich wiosek  w wieku 10-15 lat. Trzon stanowić będą osoby, które od kilku lat podejmują własne, oddolne działania teatralne, niezależnie od dorosłych animatorów, tworząc własną grupę teatralną i przygotowując m.in. spektakle jasełkowe.

Zajęcia będą odbywać się w grupach: reżyserskiej, aktorskiej, scenograficznej, muzycznej, dokumentacyjnej i promocyjnej. Inspiracją literacką będzie książka Macieja Wojtyszki „Bromba i inni”, której nietuzinkowość (charakter bohaterów, zabawy językowe, podejście do rozumienia pojęć) pozwoli rozwijać wyobraźnię twórczą i kreatywność artystyczną w nieograniczonych stereotypowym myśleniem o postaci i jej funkcjonowaniu kierunkach.

Efektem dwutygodniowej pracy warsztatowej będzie spektakl plenerowy pt. „Zaczęło się od Bromby…”, który powstanie w oparciu o techniki plastyczne (lalki, scenografia), muzyczne (muzyka wykonywana na żywo w spektaklu) i ruchowe (animacja przedmiotu, taniec, akrobatyka partnerska) w proporcjach zależnych od zdolności i zainteresowań uczestników projektu.

Uczestnicy zaangażowani w całkowity proces pracy nad spektaklem (od idei po promocję) poznają sposoby i metody nie tylko procesu twórczego (powstawania spektaklu), ale również całego zaplecza wydarzenia (dokumentacja, promocja, organizacja). Instruktorzy będą wspierać ich w  twórczej pracy, pomagać i uczyć technik oraz sposobów niezbędnych do realizacji pomysłów. Przeprowadzając uczestników projektu przez całościowy proces, dadzą im narzędzia do samodzielnej pracy twórczej w dziedzinie teatru w przyszłości.

Zapraszamy na pokazy spektaklu „Zaczęło się od Bromby…”

11.08.2012 godz. 12:00 – Dukla – Rynek

12.08.2012 godz. 16:00 – Zawadka Rymanowska – Plac Zabaw przed Domem Ludowym